Лудогорец разгроми Пирин (Гоце Делчев) с 5:0 в мач от 25-ия кръг на "А" група.

Треньорът на шампионите Стойчо Стоев даде почивка на десет от титулярите в мача с Лацио от преди три дни. Въпреки това тимът от Разград показа, че е много по-добър от съперника си.

Резултатът бе открит едва в 57-ата минута, но преди това гредата на два пъти помогна на Пирин след изстрели на Абало и Ернанес.

Малко след почивката обаче Ернанес даде начало на головата фиеста, а шест по-късно Христо Златински получи перфектен пас от Витиня и направи 2:0.

В 57-ата минута след изпълнение на ъглов удар пред вратата на гостите вратарят Абди Абдиков не успя да избие добре топката, тя попадна в току-що влезлия Михаил Александров, който стреля. След това топката попадна в Себастиан Ернандес и той откри резултата - 1:0 за Лудогорец.

В 63-ата минута Жуниньо Кишада от левия фланг подаде точно по трева на Христо Златински, който съвсем сам и на празна врата направи резултата 2:0 за Лудогорец.

В 75-ата минута триходова комбинация между Михаил Александров, Дани Абало и Жуниньо Кишада завърши с гол на Кишада и резултатът стана 3:0.

В 80-та минута Шоко центрира от десния фланг и влезлият като резерва бразилец Мишел Платини с глава изпрати топката в мрежата на Абди Абдиков - 4:0 за Лудогорец.

В последната минута колумбиецът Себастиан Ернандес вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат - 5:0 за Лудогорец.