Лудогорец показа добра игра и завърши 1:1 с Рубин (Казан) в първата си контрола от лагера в Турция. Двукратният руски шампион в момента е на 11-о място в класирането.

Срещата започна равностойно, но след около 20 минути руснаците наложиха натиск, който обаче не даде резултат поне до края на първото полувреме.

На почивката Стойчо Стое смени почти целия състав на Лудогорец, а в 56-ата минута обаче Рубин поведе с гол на Мохамедшин, който бе изведен зад зашитата на българския шампион. В 62-ата минута пък Коронов получи втори жълт картон за игра с ръка и напусна терена, но руснаците не останаха с човек по-малко, защото а негово място влезе Нуров.

След попадението Лудогорец заигра по-добре, натисна и успя да върне равенството в 89-ата минута с гол на Мантула.