Лудогорец се завърна начело на генералното класиране в българската футболна "А" група, след като разгроми с 5:1 като гост Етър в мач от 26-ия кръг на първенството.

Шампионите водят с две точки пред отбора на Левски, който се наложи с 2:1 над Миньор в понеделник.

Тимът на Ивайло Петев доминираше изцяло на терена през първото полувреме, а откриването на резултата беше въпрос на време. Автор на първите два гола в срещата беше Светослав Дяков, който се разписа в две последователни атаки в самия край на полувремето и с това донесе трите точки на своя тим. През втората част две попадения, в 62-ата и 77-ата минута, вкара Иван Стоянов, а между тези два гола точен беше и Роман Безяк.

Въпреки трагичната си игра, Етър стигна до почетен гол. Негов автор беше Славомир Циенциала, който се разписа в добавеното време на мача за 1:5.

Етър остана на предпоследно място в генералното класиране на "А" група и е сигурен изпадащ. Отборът от Велико Търново, който играе домакинските си мачове в Сливен, има едва 16 точки.