Лудогорец постигна изключително престижна победа с 2:1 срещу Динамо (Букурещ) в контролна среща, играна на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Възпитаниците на Ивайло Петев надиграха противника си и имаха по-чистите положения пред противниковата врата.

Гостите, които са водачи във временното класиране на румънското първенство, обаче не успяха да се противопоставят на "орлите" и преклониха глава.

Лудогорец можеше да открие резултата в самия край на първото полувреме, когато реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа за нарушение срещу Мирослав Иванов, но от бялата точка Светослав Дяков нацели напречната греда.

Веднага след подновяването на играта след почивката обаче Марселиньо вдигна трибуните на крака, откривайки резултата - 1:0. Гостите от своя страна изравниха малко случайно след неразбирателство в защитата на разградчани и Мариус Никулае изравни в 67-ата минута след удар с глава отблизо.

В самия край на двубоя обаче - в 92-ата минута, влезлият като резерва Кристиан Кабаселе се пласира отлично, получи извеждащ пас и с прехвърлящ удар край вратаря Курчъ донесе победата на Лудогорец с 2:1.