Лудогорец победи Славия с 2:1 в мач от 27-ия кръг на „А” група и си запази лидерската позиция в класирането. Само на точка по-малко, втори е Левски.

Домакините от Разград успяха да отбележат два гола още преди да се е изиграл половин час от мача, което им даде известно спокойствие и намали ритъма на игра, но през второто полувреме Славия върна един гол, с което върна и интригата в последните 20 минути на мача.

Лудогорец поведе още в 5-ата минута от Роман Безяк, който бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите и засече центриране на Кайсара. В 23-ата минута отново Безяк бе точен за 2:0. Този път той се възползва от грешка на Славия – Димо Атанасов върна малко рисковано към вратаря Петков, той от своя страна излезе необмислено и футболистът на Лудогорец се възползва, открадна топката и отбеляза втори гол.

Славия намали резултата през второто полувреме, в 70-ата минута. Голът дойде след центриране от корнер в полза на „белите” – Здравко Лазаров стреля към Ради Василев, който с глава свали топката за Галин Иванов и той с лекота вкара за 2:1.

Резултатът се запази непроменен до края на срещата.