Локомотив (София) спечели важна победа в борбата си за оставане в "А" група, след като се наложи с 1:0 над Славия. Единственото попадение в срещата реализира Антонио Павлов в 88-ата минута.

Двубоят, който се игра на стадиона в Своге предложи много борба и емоции, но малко футбол на близо 150 зрители.

Локомотив (Сф) бе по-агресивният отбор през цялата среща и заслужено се поздрави с победата.

В 11-ата минута след центриране от ъглов удар Антонио Павлов стреля с глава на близката греда, но Георги Петков отрази удара с една ръка и изби топката. Две минути по-късно нов удар сглава на Румен Трифонов беше спасен от Петков.

Най-чистото положение за "белите" през първата част пропусна Петър Димитров, който проби от ляво стреля, но ударът му бе отразен от Божидар Митрев. Десет минути след това удар с глава на Антонио Ливраменто премина покрай вратата на Локомотив.

Второто полувреме започна с добра възможност за Локомотив, но и този път удар на Павлов бе спасен от Георги Петков.

В 76-ата минута на терена се появи полузащитникът на Славия и бивш национал Чавдар Янков, който пропусна доста мачове поради тежка контузия, но и той не успя да помогне на своя отбор да избегне загубата.

В 79-та минута старши треньорът на Локомотив Емил Велев бе изгонен от главния съдия Никола Попов за бурна реакция на треньора на "железничарите".

Победният гол падна в 88-та минута, когато след центриране от левия фланг на Румен Трифонов топката попадна в Антонио Павлов и той от няколко метра направи безпомощен Петков.

След първия мач от 21-вия кръг на "А" група Локомотив (Сф) има актив от 20 точки и заема 11 -то място, Славия остава с 26 точки на 8-ма позиция.