Локомотив (Пловдив) загуби последния си домакински мач през този сезон в "А" група от носителя на купата на България Берое с 1:2.

Гостите бяха по-добрият отбор през целия мач, но първи до гол стигнаха "черно-белите". Капитанът Христо Златински се разписа от фаул в 52-ата минута.

В самия край обаче Берое заслужено обърна резултата с две попадения след изпълнение на ъглови удари.

Локомотив игра много слабо през първото полувреме и едва удържаха нулевото равенство.

Берое пропусна две отлични възможности да поведе в резултата още в началото на мача. Домакините едва изнасяха топката, а Берое редеше атака след
атака, но не успяваше да реализира създадените положения.

До края на полувремето пловдивчни не успяха нито веднъж да застрашат вратата на Берое в най-слабите си 45 минути на Лаута този сезон.

Противно на логиката домакините поведоха в началото на
второто полувреме. Капитанът Христо Златински отсрами
пловдивчани със страхотно изпълнение от фаул. Веднага след това гостите можеха да изравнят. Те получиха две отлични възможности за гол за броени секунди. Първо Еуженио излезе на добра позиция и пробва да прехвърли Господинов, но вратарят изби в ъглов удар.

След изпълнението на корнера Миков надскочи отбраната на домакините, но сантиметри не му стигнаха, за да засече кълбото.

В следващите минути Берое продължи да бъде по-добрият отбор на терена и логично стигна до изравнителен гол.
Попадението падна в 87-ата минута. При една от многобройните си атаки гостите стигнаха до ъглов удар. Амир Саюд изпълни, а Ситое бе заел добра позиция и вкара за 1:1.

Домакините рухнаха окончателно след попадението и за минута инкасираха още едно. Вторият гол за Берое бе близнак на първия. Този път обаче Саюд сложи топката на главата на Георги Андонов, който вкара за 1:2.