Черноморец (Бургас) победи Локомотив (София) с 3:1 в мач от 28-ия кръг на "А" група. Така положението на столичните „железничари” става още по-тежко и те остават в зоната на изпадащите два кръга преди края.

Още в третата минута гостите бяха близко до откриване на резултата: бразилецът с български паспорт и бивш български национал Маркиньос стреля от фаул, но 21-годишният вратар на бургазлии Ник Дашев майсторски спаси.

В 56-ата минута пък Лъчезар Балтанов от удобна позиция отправи добър удар, но топката срещна гредата. Последните тридесет минути на мача станаха "голов трилър". В 61-ата минута Маркиньос се възползва от центриране от десния фланг и от пет метра изпрати топката в мрежата на Ник Дашев - 1:0 за Локомотив (София). В 69-ата минута Гаел центрира добре и Преслав Йорданов с точен удар с глава изравни резултата - 1:1. В 73-ата минута Цветомир Цонков с плонж изпрати топката в мрежата на столичани - 2:1. А в 75-ата минута Венелин Филипов се възползва от колективна грешка в защитата на столичани и резултатът стана 3:1 за Черноморец, при който прозвуча и последният съдийски сигнал.