По драматичен начин Локомотив (София) прекъсна победната серия на Левски от началото на сезона. С гол в последната минута "червено-черните" стигнаха до равенство 1:1 в столичното дерби от 6-ия кръг на "А" група.

"Сините" играха цяло второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Владимир Гаджев и в края на мача не можаха да удържат съперника, след като бяха повели през първата част.

Така те загубиха първото си място в класирането, тъй като Лудогорец продължава с пълен актив и е с 21 точки, а Левски остава веднага след това с 19 точки. Локо (Сф) пък е 6-и с 9 точки.

Левски започна по-добре мача и наглед владееше инициативата в първите минути, но "железничарите" бяха тези, които първи стигнаха до голова възможност. В 13-ата минута вратарят на "сините" Пламен Илиев направи груба грешка и топката попадна в Георги Христов, който сам срещу младока пропусна да отбележи улучвайки страничната греда.

Отговорът на символичните гости дойде в 24-ата минута, когато Базил де Карвальо нанесе хубав удар с глава, но стражът на "червено-черните" Валентин Галев показа добра реакция и спаси. Три минути по-късно Де Карвальо имаше още един шанс след пробив на Рамос отдясно, но отново не можа да завърши с гол.

При третия си опит Де Карвальо вече не сгреши. В 33-ата минута нападателят получи топката от Райков в наказателното поле, около точката за дузпа, и този път откри резултата в полза на Левски.

След гола натискът "сините" продължиха да търсят нов гол и в 39-ата минута след нов пробив на Рамос, португалецът нацели напречната греда на Локомотив.

В самия край на полувремето обаче Левски остана с човек по-малко. Владимир Гаджев изрита без топка Кристиян Добрев и получи червен картон.

Началото на второто полувреме наподоби това на първото. "Железничарите" отново уцелиха греда в началото, като този път тя бе след далечен удар на Васил Велев в 55-ата минута.

В самия край на мача резултатът бе изравнен. Локомотив стигна до ъглов удар в добавеното време, при който дори вратарят Валентин Галев отиде в атака, за да помага. Именно той игра с глава след центрирането, получи се разбъркване и влезлият като резерва Антонио Павлов, който по ирония е юноша на Левски, реализира изравнителното попадение и донесе равенството 1:1.
ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛЕВСКИ 1:1

0:1 Де Карвальо (33)
1:1 Павлов (90)

ЛОКОМОТИВ: Галев, Велков, Върбанов, Бранеков, Добрев (74-Павлов), Телкийски, Димитров, Пеев, Велев (78-Борносузов), Петров (46-Илиев), Христов.

ЛЕВСКИ: Илиев, Мюлдер, Ангелов, Ели, Пинто, Рамос, Гаджев, Йовов (61-Прохазка), Марсиньо (46-Димов), Райков (80-Йорданов), Де Карвальо.

Жълти картони: Велев, Петров, Телкийски, Върбанов (Локомотив); Прохазка (Левски)

Червен картон: Гаджев (Левски - 45)

Съдия: Александър Костадинов.