Локомотив (София) победи с 1:0 като домакин състава на Любимец в мач от 16-ия кръг на българското първенство.

През първата част домакините имаха превъзходство и още в третата минута Маркиньос се откъсна от защитата на Любомец, но вратарят Диян Вълков успя да изпревари голмайстора на "железничарите".

В последната минута на първата част Димитър Илиев пое топката в наказателното поле и шутира опасно. Вратарят на гостите Вълков беше преодолян, но негов съотборник изчисти топката от голлинията.

Втората част отново започна с натиск на столичани и те достигнаха до решително попадение четири минути след подновяване на играта. При центриране в наказателното поле на Любимец, Илия Мунин опита да изчисти с глава, но прати топката точно при Маркиньос, който реализира за крайното 1:0.

След попадението "червено-черните" продължиха да диктуват събитията на терена, но не достигнаха до по-изразителен успех.

След този успех Локомотив има актив от 22 точки на осмо място. Любимец остава в зоната на изпадащите с 14 точки.