Локомотив (София) и Берое завършиха 0:0 в дербито на втората седмица на "А" група. Старозагорци отново не успяха да спечелят три точки в "Надежда" и продължиха традицията да нямат победа като гост на Локомотив в последните 23 години.

Берое остава лидер на втората седмица с 43 точки, докато Локомотив е на 5 точки след старозагорци.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме без сериозни голови положения с лек териториален превес за гостите от Стара Загора. През втората част домакините от Локомотив притиснаха съперника едва в последните минути. В 80-ата влезлият като резерва за домакините Якасонго Нджой-Джиби стреля от малък ъгъл, но Караджов изби. Две минути по-късно Маркиньос стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят на Берое отново спаси.