Локомотив (Пд) разгроми третодивизионния Асеновец с 8:0 в контролен мач, игран днес на "Лаута", предаде БГНЕС.

Хеттрик за "черно-белите" направи Георги Стефанов, с два гола се отчете Рангел Абушев, а другите попадения бяха дело на Димо Атанасов и юношите Запрян Запрянов и Николай Николов.

В състава на домакините се появиха няколко нови футболисти, които са на пробен период - парагвайският защитник Диего, Божидар Илиев, Константин Мирчев и Цвятко Петков.

Головата серия на Локо започна в 20-ата минута, когато Георги Стефанов се разписа с техничен шут по земя от десетина метра. Две минути по-късно Божидар Илиев центрира от дясно и Стефанов засече с глава за 2:0. В 56-ата минута Димо Атанасов направи 3:0, след като бе изведен от Абушев сам срещу вратаря на асеновградчани. Димо го финтира с левия крак и от малък ъгъл прати топката в мрежата. В 60-ата минута Стефанов вкара третия си гол след асистенция на Марин Петров. При следващата атака на смърфовете Марин Петров центрира почти от тъчлинията и Рангел Абушев засече с глава за 5:0.

В 70-ата минута юношата на Локо Запрян Запрянов покачи на 6:0 след пас на Абушев. В 80-ата минута Абушев отбеляза за 7:0 с удар от границата на пеналта, при който вратарят на гостите бе излязъл да пресича топката. Минута по-късно друг юноша на черно-белите - Николай Николов, фиксира крайното 8:0 след подаване отляво на Запрянов.