Локомотив (Пловдив) не успя да повтори подвига на българския шампион Лудогорец, който два пъти победи ПСВ Айндховен в Лига Европа. „Смърфовете” паднаха с 0:3 от холандския тим в контролна среща, играна в Маспаломас, Испания.

През първите 10-ина минути на мача двата тима играха предпазливо и положения почти липсваха, но след това ПСВ пое инициативата и заслужено вкара три гола. В 38-ата минута Лусиано Нарсинг откри резултата, след като засече центриране в наказателното поле. В 66-ата минута Флориан Йозефсон бе оставен непокрит и реализира на празна врата за 2:0. В 81-ата минута пък Депай показа класа и направи резултата класически.

Мачът бе част от приятелския турнир „Маспаломас 2014”. След победата ПСВ ще спори за първото място с Аугсбург, а Локомотив (Пловдив) ще играе с Шанхай за третото място.