Локомотив (Пловдив) завърши наравно 2:2 с бившият европейски клубен шампион Цървена звезда в приятелски мач по случай 85-годишнината на "черно-белите".

Срещата на стадион "Лаута" се превърна в истински футболен празник, на който присъстваха легенди на "смърфовете", както и мегазвездата Христо Стоичков. Локомотив игра с небесносини фланелки и бели гащета.

Сержиньо взриви феновете, откривайки резултата в 21-ата минута с много хубав далечен прехвърлящ удар. Малко преди почивката равенството бе възстановено. В 39-ата минута Евандро финтира вратаря Ставрев за 1:1.

След почивката Йордан Тодоров се разписа за 2:1  след силен шут. Попадението падна в 58-ата минута. Крайният резултат бе оформен в 77-ата минута чрез Урош Кошич след разбъркване в защитата на домакините.

Локомотив (Пловдив) игра в следния състав: Ставрев, Родригес,  Бенжелюн, В.Георгиев,  Венков,  Витанов, Д. Георгиев, Даксон, Тодоров, Сержиньо,  Лазаров (Лукич, Кавдански, Коцев, М. Релич, Садъков, Йошев, Рибарски, Запрянов, Стамов)