Локомотив (Пловдив) спечели с 2:0 срещу последния в катарската лига  Ал Ахли (Доха) в контролна среща, която се игра в Австрия.

Пловдивчани бяха по-добри през всичките 90 минути и двете попадения са най- малкото, с което катарците се отърваха. И двата гола паднаха преди почивката, като най-напред защитникът на Ал Ахли – Атаиф, си вкара автогол, а след това капитанът Здравко Лазаров затвърди успеха.

Началото на срещата се забави с около 20 минути заради закъснението на отбора от Катар, който поиска възможност футболистите му да направят загрявка. Треньорът на „черно-белите” Драган Канатларовски пък беше решил да даде почивка в днешната проверка на защитниците Жереми Родригес и Юнес Бенжелюн.

В отбора на Ал Ахли играе и бившият национал на Франция Оливие Капо, след като през лятото е пристигнал при катарците със свободен трансфер от Селтик. Освен това в кариерата си той е носил екипа на Ювентус, Оксер, Бирмингам, Уигън и Монако. Ал Ахли завърши на последното 12-о място в крайното класиране на Катарската лига миналата година, но регламентът повеляваше играе бараж за оставането, който бе спечелен и тимът и през новия сезон ще се състезава сред най-добрите.

Срещата започна с натиск на българите, които в първите 20 минути създадоха две добри възможности. Само още 2 по-късно те откриха резултата, макар и благодарение на автогол. Здравко Лазаров проби по лявото крило и центрира, а защитникът Атаиф, с глава си вкара автогол.

Веднага след това новото попълнение Михаил Венков опита далечен удар, а в 38-ата минута комбинация между Дарио Захора и Лазаров завърши с гол на  капитана

В средата на второто полувреме Базил де Карвальо на два пъти можеше да вкара, веднъж след пас на Йордан Тодоров, но най-напред не успя да нанесе точен удар, а след това катарският вратар спаси.

До края на срещата Даксон веднъж стреля, но вратарят спаси. След това Мартин Кавдански беше фаулиран грубо и тръгна да се разправя с катарските играчи, но беше заменен набързо, за да се избегнат разправии. При третото падане в наказателното поле съдията най-после даде дузпа за Локомотив (Пловдив), но три минути преди края на редовното време Христо Златински я пропусна. До края на мача след центриране на Ерош и Де Карвальо можеше да вкара, но ударът му с глава не беше проблем за вратаря на азиатците Ал Тауфит.

Състав на Локомотив (Пловдив): Дино Шеремет, Йордан Тодоров, Пламен Крачунов (46- Бисеров), Мартин Кавдански (86- Атанас Рибарски), Михаил Венков (55- Ангел Йошев), Любомир Витанов (46- Габор Ерош), Еспиноса (66- Валери Георгиев), Сержиньо, Драги Коцев (63- Христо Златински), Дарио Захора (50- Базил де Карвальо), Здравко Лазаров (70- Даксон да Силва).