Етър записа пета поредна загуба в "А" група. Воденият от Цанко Цветанов тим отстъпи на Литекс с 0:4 в мач от шестия кръг на родния ни шампионат.

Около 2500 зрители на стадион "Ивайло" във Велико Търново станаха свидетели на поредния разочароващ мач на любимците си.

Начало на головата фиеста даде Александър Цветков в 9-ата минута, който се възползва от хубаво подаване на национала Георги Миланов. Отборът на Христо Стоичков продължи да демонстрира по-добра игра и закономерно стигна до второ попадение. В продължението на първата част Георги Миланов изведе Исмаил Иса и с левия крак бившият нападател на Левски направи 2:0.

След почивката Литекс вкара нови два гола. Заков се разписа след двойно подаване с Исмаил Иса в 56-ата минута, а в 65-ата Ваюши оформи крайното 4:0 с далечен удар.

Единственото хубаво нещо, което сътвориха играчите на Етър за цялата среща, бе една греда на Луис Едуардо в началото на втората част.

В класирането Литекс е трети с 11 точки, с две по-малко от третия Славия. Етър пък е 13-и с 3 точки.