Литекс разгроми с 5:1 като гост Пирин (Гоце Делчев). Гостите поведоха в 6-ата минута с гол на Славчев, който с удар от двайсетина метра изненада вратаря Абдиков. Преди това Джордан тресна гредата, а в 13-ата минута колумбиецът демонстрира голмайсторския си нюх и вкара топката за 0:2 в мрежата на Пирин.

Пирин донякъде успя да се върне в мача с гола на Борислав Хазуров в 31-ата минута, който наказа грешка на вратаря Илко Пиргов и на централния защитник Николай Бодуров. В 41-ата минута обаче преднината на Литекс стана отново комфортна след гола на Александър Цветков, който се възползва от грешка на Фиданин и направи резултата 1:3.

След почивката Литекс продължи да надиграва съперниците си от Гоце Делчев и логично стигна до четвърти гол, отбелязан в 54-ата минута от Армандо Ваюши, който мина като на парад между бранителите в зелени екипи. След четвъртия гол гостите понамалиха оборотите, а наставникът им даде възможност за изява на някои от футболистите от резервната скамейка.

Един от тях - младежкият национал Кирил Десподов, ознаменува влизането си в игра с пети гол в мрежата на Абдиков, след като бе оставен напълно непокрит от бранителите пред гоцеделчевския вратар.

Домакините отговориха с няколко редки атаки и малко удари към Илко Пиргов, а от притихналите трибуни се чуха и призиви за оставка, отправени към треньорския екип на Пирин.

Литекс излезе на първо място в класирането с 10 точки, а Пирин е последен с една.