Традицията в последните години Славия да не побеждава при гостуванията си на Литекс се запази. Ловчанлии не само я продължиха, а и разгромиха столичани с 5:0 в поредна среща от 7-ия кръг на "А" група.

Всичките попадения в мача паднаха през второто полувреме. Головата серия започна непосредствено след почивката, в 48-ата минута, когато Георги Миланов откри резултата от дузпа. Бялата точка бе посочена заради нарушение на Богомил Дяков срещу Исмаил Иса, но решението на съдията Радан Мирянов вбеси треньора на "белите" Мартин Кушев, който избухна срещу рефера и се наложи полицаи да го изкарват от терена.

Албанското попълнение на "оранжевите" бе реализатора на следващите два гола, като първо се разписа с диагонален шут в 57-ата минута, а след това и с плонж в 69-ата минута.

Разликата обаче продължи да расте и още в 72-ата минута стана 4:0, след като Александър Цветков отбеляза с мощен шут.

Крайното 5:0 оформи Исмаил Иса, след като в 84-ата мин. засече прострелно центриране на Небойша Йеленкович.

Така Литекс изпревари Славия и вече е на 3-то място с 14 точки. "Белите" остават на 5-а позиция с 13 т.