Литекс разгроми гостуващия Пирин (Г.Делчев) с 6:2 в мач от 17-ия кръг на "А" група и временно излезе начело в класирането, но има мач повече от шампиона Лудогорец.

Домакините още до почивката имаха 3 гола аванс. Мачът започна с гол в 3-та ата минута, след като Армандо Ваюши в красив параболичен удар по диагонала от 20 метра
откри резултата. Три минути по-късно албанецът покачи на 2:0 след центриране на Славчев.

Последваха 2 пропуска на Джордан, който беше извеждан на стрелкова позиция сам срещу Абдиков, но вратарят на гостите спаси. В 35-ата минута Джазула беше най-съобразителен в наказателното поле на гостите и покачи на 3:0.

Още в началото на второто полувреме "оранжевите" стигнаха до четвърти гол. При центриране на Джазула от фаул Славчев от малък ъгъл от 5-6 метра прати топката в мрежата на Абдиков.

Гостите все пак успяха да върнат едно попадение чрез Димитър Пиргов в 59-ата минута. В 72-ата минута вратарят на Пирин Абдиков повали Манолов в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Юрген Джазула я изпълни точно и покачи на 5:1.

Три минути преди края и Симеон Славчев вкара втори гол. От много малък ъгъл националът успя да прокара топката покрай Абдиков за 6:1. В 90-ата минута Иван Стоянов със страхотен удар от 25 метра оформи крайното 6:2.