Литекс победи Любимец с 4:1 като гост в мач от 19-ия кръг на "А" група. Оранжевите водеха с 3:0 още през първото полувреме с голове на Джордан, Джазула и Славчев. През второто полувреме двата отбора с и размениха по едно попадение Колев бе точебн за домакините , а Манолов се разписа за Литекс.

Още в 3-ата минута гостите можеха да открият резултата, но вратарят Рашков спаси удар на Ваюши, който остана сам срещу него. В 18-ата минута Симеон Славчев нацели горната греда с глава след центриране на Джазула от корнер. Атаките се редяха една след друга, а в 32-ата минута резултатът вече беше открит.

Разписа се колумбиецът Джордан след контраатака. Армандо Ваюши я подхвана и подаде на Джазула, който се освободи и намери съотборника си на чиста позиция.

Само след 6 минути Симеон Славчев подаде на Джазула сам срещу вратаря и албанецът с германски паспорт за втори път наказа вратаря Рашков. Самият Славчев направи 3:0 две минути след началото на второто полувреме, който с плътен удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата.

Домакините върнаха едно попадение в 59-ата минута заради грешка на защитата на Литекс. Нисичкият Тодор Колев изпревари централните защитници на гостите Миланов и Божиков и засече центриране на Алонсо. Разликата от три попадения обаче беше затвърдена в 88-ата минута от резервата Мирослав Манолов, чиято напориста игра даде резултат. Асистенцията и за този гол беше на Симеон Славчев, който приключи мача с 1 гол и 2 решаващи паса.

Оранжевите имат вече 30 точки, с които заемат 2-ото място в класирането, на три от шампиона Лудогорец, на който му предстои гостуване в Стара Загора.