Литекс победи Спартак (Плевен) с 2:1 в контролна среща, играна на стадиона в Ловеч. Два гола за "оранжевите" реализира Исмаил Иса.

Треньорът на Литекс Христо Стоичков започна с експериментален състав заради отсъствието на националните състезатели.

Исмаил Иса откри резултата в 25-а минута с глава след центриране на Кирил Динчев.

В 57-а минута отново Иса бе най-съобразителен в наказателното поле и покачи на 2:0. Гостите от Плевен, които вече са с ново спортно-техническо ръководство стигнаха до попадение след силен шут на защитника Михаил Милчев в 83-а минута.

Ето и стартовия състав на Литекс: Евгени Александров, Кирил Динчев, Антон Недялков, Васил Божиков, Емил Грозев, Исмаил Иса, Стенио Жуниор, Томи Костадинов, Румен Руменов, Александър Цветков, Момчил Цветанов.