Черноморец и Литекс завършиха без голове в мач от 7-ия кръг на "А" група, игран пред около 2000 зрители на стадион "Лазур".

В 16-ата минута бе първото голово положение в мача. Младият френски полузащитник на черноморци Жереми Манзоро надбяга цялата защита на Литекс и след продължителен, близо 40-метров рейд, излезе сам срещу Евгени Александров, но ударът му мина край гредата. В 26 та минута сенегалският нападател на домакините Мохамед Соли влезе в наказателното поле на Литекс, финтира защитник на гостите, след което падна. Соли претендираше енергично за дузпа, което обаче му донесе жълт картон за симулация. Натискът на домакините продължи и след още 3 минути след далечно центриране в наказателното поле на гостите Яни Пехливанов засече топката с глава, топката описа висока парабола и "кацна" на напречната греда.

Ловчанлии също погледнаха към вратата на съперника и в 33-ата минута албанецът Армандо Ваюши проби по левия фланг и се опита да намери в добра позиция Мирослав Манолов, но защитник на черноморци изчисти топката.

В началото на второто полувреме нападателят на гостите Мирослав Манолов при въздушен сблъсък получи контузия и бе изнесен с носилка от терена, а на неговото място влезе Момчил Цветанов. Явно контузията на Манолов се оказа сериозна, защото той бе изведен от стадиона с линейка.

В 77-ата минута след изпълнение на ъглов удар от гостите и меле в наказателното поле Николай Бодуров изпрати топката в мрежата на Ник Дашев, но главният съдия Георги Кабаков прецени, че футболистът на Литекс е извършил нарушение срещу Мартин Кавдански и не призна гола, а отсъди фаул в полза на Черноморец. Още при ответната атака на домакините с удар от воле от границата на наказателното поле Маркиньо разтресе напречната.

В крайна сметка последният съдийски сигнал на Георги Кабаков прозвуча при резултат 0:0.

Така Литекс излезе начело в "А" група с актив от 15 точки, колкото има и Лудогорец. Черноморец е със 7 точки, колкото има 9-ия в класирането ЦСКА и Нефтохимик.