Литекс победи с 2:1 у дома от Литекс в първи мач от 21-ия кръг в "А" група и остава на второ място в класирането. Лидер е Лудогорец.

През първата част гостите имаха повече възможности за попадение. Ваюши и Джордън на два пъти не успяха да преодолеят Георги Петков и защитата на столичани, които се справиха с головите опасности в наказателното поле. В 18-ата минута Чавдар Янков центрира от фаул и Антон Недялков задържа за фланелката в наказателното поле Фернандо да Силва и главният съдия Никола Попов отсъди дузпа. Атанас Курдов не беше уверен при удара от бялата точка и вратарят Евгени Александров изби удара му.

В 33-ата минута "оранжевите" взеха аванс чрез Армандо Ваюши. Той се озова на голова позиция, Костадин Велков не успя да изчисти, а футболистът на Литекс с хубав удар прати топката във вратата на Георги Петков.

След почивката "белите" опитаха да достигнат до изравняване, но в 52-ата минута Галин Иванов не успя да изравни от близка дистинция. Все пак домакините вкараха гол след бърза атака, преминала през Галин Иванов и Алберт Банинг, като топката достигна до Костадин Велков, който с удар отблизо се разписа за 1:1. Това е първи гол за Велков с екипа на столичния клуб.

Четвърт час преди края Литекс достигна до второ попадение. Вратарят Георги Петков изпревари Момчил Цветанов и изчисти, преди халфът да играе с топката, но тя попадна право в Страхил Попов, който с техничен прехвърлящ удар я прати в мрежата на Славия за втори път.

След тази победа Литекс е на второ място в класирането с актив от 46 точки. Славия е на деветата позиция с 23 точки.