Литекс победи Монтана с 2:0 в мач от 25-ия кръг на „А” група и запази шансовете си за класиране в Лига Европа. Ловчанлии са на 5-а позиция с 46 точки, на две по-малко от четвъртия ЦСКА, но „армейците” са с мач по-малко. В събота (4 май) те излизат срещу Ботев (Пловдив) в директен сблъсък за третото място.

Литекс бе по-добрият отбор през повечето време, но стигна трудно до победата. През първото полувреме два запомнящи се пропуска направи Исмаил Иса. Първо в 14-ата минута той бе изведен на чиста позиция, стреля силно, но Цветковски показа качества и изби в корнер. След това в 39-ата отново той бе изведен добре, стреля, но топката се плъзна почти по голлинията, но не влезе във вратата.

През второто полувреме все пак домакините поведоха. Това стана в 72-ата минута, а попадението беше автогол на Пашов, който неуспешно опита да изчисти удар на Васил Божиков към вратата.

В добавеното време на мача Литекс успя и да вкара гол със собствен играч – Ванжер. В последните секунди на мача бе даден корнер за Монтана, вратарят Цветковски отиде в наказателното поле на Литекс с надеждата, че това ще е последната ситуация в мача, но Пиргов хвана топката и започна атака за ловчанлии. Венжер стреля от много голямо разстояние и вкара на опразнена врата.