Исмаил Иса реализира хеттрик за Литекс при победата с 4:1 над Черно море в мач от 11-ия кръг на "А" група. Воденият от Христо Стоичков тим реши нещата в своя полза още през първите 45 минути, когато вратарят на "моряците" Китанов трябваше да вади топката от мрежата си цели четири пъти.

В 10-ата минута Иса проби по левия фланг и откри резултата на Градския стадион в Ловеч. Три по-късно голмайсторът намери добре Цветанов, който уцели гредата. Все пак превъзходството на Литекс даде резултат и в 29-ата минута Симеон Славчев направи 2:0. Той се възползва от грешка в отбраната на Черно море.

В следващата минута Ваюши излезе сам срещу вратаря, но Китанов отрази. Топката обаче се озова в Иса, който реализира второто си попадение в двубоя. Секунди преди почивката бившият нападател на Левски оформи своя хеттрик.

През втората част Черно море значително подобри представянето си и логично стигна до почетно попадение, дело на Георги Илиев. Националът се разписа след двойно подаване с Георги Божилов.

Така Литекс се изкачи на пета позиция с 20 точки, а Черно море е десети с 12 точки.