Литекс постигна безпроблемна победа с 2:0 срещу Локомотив (София) в последния мач от 26-ия кръг на "А" група. Така шампионите отново се изравниха с на петата позиция в класирането заедно с Локомотив (Пловдив), като двата тима са на точка зад четвъртия Левски.

Тиаго Мирасема можеше да открие резултата още в 6-ата минута, когато Максим Жос изведе Тиаго Мирасема сам срещу Валентин Галев, но бразилецът стреля в аут. В 12-ата минута пък гредата спаси гостите от София след хубав удар на Марсело Никасио.

След почивката обаче шампионите нанесоха удара си още в самото начало - Мирасема напредна отдясно, центрира успоредно на аутлинията и Никасио засече на метър от вратата - 1:0 за Литекс.

В 59-ата минута пък Георги Миланов удвои преднината на ловчанлии с много красив гол от воле. Младокът буквално разстреля Валентин Галев, след като получи центриране отдясно и моментално шутира от въздуха.