Левски победи с категоричното 4:0 Славия в приятелски мач, игран на стадиона на "белите".

Двубоят започна с много активна игра на домакините, които пропиляха няколко отлични възможност да открият резултата в своя полза.

В 13-ата минута Мирослав Антонов беше изведен отляво в наказателното поле на Левски и отправи силен диагонален удар отблизо, кълбото рикошира в гредата и излезе в аут. Десет минути по-късно при грешка на Пламен Димов, Здравко Лазаров отне топката, навлезе в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри в аут.

В 24-ата минута Здравко Лазаров центрира от фаул, Живко Желев се измъкна от защитата на "сините" и стреля от въздуха, но топката се отби в гредата и излезе в аут.

В края на полувремето Левски реализира три попадения в рамките на четири минути и реши крайния изход в мача. В 39-ата минута Илиян Йорданов напредна по дясното крило и влезе в наказателното поле, а Димо Атанасов го фаулира и Базил де Карвальо реализира отсъдената дузпа.

Само две минути по-късно Милен Василев центрира отляво, топката попадна в Рене Михелич, който от непосредствена близост лесно се разписа за 2:0. В 42-ата минута Василев с шут от около 25 метра покачи преднината на Левски на три гола.

През втората част двамата старши треньори направиха множество промени в съставите, а в 52-ата минута Ромен Ели от фаул вкара четвъртия гол в полза на Левски.

Най-добрите възможности за гол за Славия през втората част бяха пропуснати от Петър Димитров и от влезлия като резерва Галин Иванов.

В игра за Славия след близо шестмесечно отсъствие се завърна бившият национал Чавдар Янков, който лекуваше контузия в коляното.

Ето и съставите:

Славия: Деян Вълков, Даниел Златков, Живко Желев, Димо Атанасов, Янко Сандански, Мирослав Антонов, Филип Филипов, Антонио Ливраменто, Петър Димитров, Здравко Лазаров, Винсънт Лукас (през второто полувреме в игра влязоха Радослав Василев, Галин Иванов, Георги Никовски, Даниел Васев, Спас Георгиев, Чавдар Янков, Мирослав Христов).

Левски: Михаил Иванов, Ромен Ели, Пламен Димов, Дъстли
Мулдер, Орлин Старокин, Даниел Димов, Роман Прохазка, Илиян Йорданов, Милен Василев, Рене Михелич, Базил де Карвальо (през второто полувреме като резерви влязоха Стефан Велев, Гари Родригес, Жоао Силва, Борислав Цонев, Стивън Петков, Димитър Везалов, Александър Любенов, Георги Стоичков, Пламен Т. Илиев, Доменик Аврамов).