Левски спечели вечното дерби срещу  ЦСКА с 1:0 в среща от 26-ия кръг на "А" група. Така "сините" прекъснаха серията на съперника от девет поредни успеха в шампионата, като интригата около първото място отново се върна. ЦСКА е начело с 63 точки, пред Лудогорец с 58 точки, Черноморец с 55 точки и Левски с 53 точки.

Ето как се разви дербито:

Двубоят на стадион "Васил Левски" започна с открит и нападателен футбол и от двата отбора. Първата сериозна опасност бе пред вратата на "сините" в 3-ата минута, когато Дюлгеров отблизо с глава стреля над вратата на Илиев.

В следващите минути ЦСКА остана по-активния отбор, като използваше всяка възможност за атака. На два пъти Присо бе в удобна позиция за гол, но ударите му бяха много неточни.

Въпреки че Левски владееше по-често топката не успяваше да стигне до сериозна опасност пред Мболи, докато атаките на  "червените" бяха по-опасни.

В 25-ата минута след центриране на Галчев от пряк свободен удар, стража на "сините" Илиев сбърка, като не успя да улови топката, която попадна в Бандаловски, но той стреля в страни.

Двата отбора играеха доста еднообразно и повечето опасности се създаваха предимно след статични ситуации. В края на първата част темпото на играта стана много бавно и логично не бяха отбелязани голове.

Още в първите минута на втората част ЦСКА стигна до две възможности за гол. В 46-ата минута Мораес стреля много опасно, но Илиев спаси. Само няколко секунди по късно удар на Карачанаков се удари в напречната греда и итопката излезе в аут.

Левски отговори с опасен удар на Йовов, който се освободи в от пазачите си, след като защитниците на "червените" претендираха, че овлдяната от играча на "сините" топка е напуснала очертанията на терена.

В 49-ата минута Левски успя да открие резултата. Старокин стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони към непокрития Рамос, който с плътен удар по тревата изведе "сините" напред.

След попадението "армейците" пренесоха играта в половината на своя съперник и натискът им се увеличи. Левски разчиташе предимно на контраатаки.

В 64-ата минута изчистена напред топка от защитата на "червениете" бе овладяна перфектно от Мораес, който веднага стреля, но Илиев спаси. В 68-ата и 70-ата минута играчите на ЦСКА претендираха за две дузпи за нарушения срещу Карачанаков и Мораес. Главният рефер Николай Йорданов бе на друго мнение, като в единия случай  показа жълт картон на Мораес за симулация.

Лидерите в "А" група останаха по-активния отбор, но липсата на прецизност попречиха на Янчев и Присо да отбележат изравнителен гол. В последните минути натискът на "армейците" се увеличи, като всички играчи на ЦСКА заиграха в половината на своя съперник.

Временният наставник на "сините" Ясен Петров извърши три смени, като отборът му заигра с трима централни защитници след влизането на Милиев на мястото на Калво.

В 88-ата минута Пламен Крачунов овладя отлично центрирана топка в наказателното поле стреля от близко разстояние, но Илиев реагира блестящо и спаси преднината на своя отбор.

В добавеното време опитите на "червените" да стигнат до изравнителен гол останаха нереализирани, като защитата на Левски успя с всички сили да запази крехката си преднина. Така "сините" постигнаха ценни три точки в борбата си за участие в европейските турнири през следващия сезон, докато ЦСКА продължава да бъде начело в класирането с 5 точки аванс пред втория Лудогорец.

Левски - ЦСКА  1:0

1:0 Рамос (49)

Състави:

Левски: Пламен Илиев, Дъстли Мулдер, Сюлейман Диамутен, Иво Иванов, Нуно Пинто, Даниел Димов, Орлин Старокин (Жуниор-69), Владимир Гаджев, Кристовао Рамос, Тони Калво (Йордан Милиев-80), Христо Йовов (Иван цветков-73)

ЦСКА: Райс Мболи, Иван Бандаловски, Пламен Крачунов, Ангел Грънчов, Румен Трифонов, Тодор Янчев, Николай Дюлгеров, Борис Галчев, Антон Карачанаков (Станислав Костов-69), Нджонго Присо, Жуниор Мораес