Левски победи Литекс с 4:1 в дербито на 18-ия кръг в "А" група. С два гола за успеха на "сините" блесна Орлин Старокин, а по веднъж се разписаха Даниел Димов и Кевин Бру.

Така възпитаниците на Антони Здравков се изравниха с третия в класирането Локомотив (Пловдив), който има актив от 31 точки и играе малко по-късно днес срещу шампиона Лудогорец в Разград.

Литекс пък остава на втора позиция с 37 точки, на три точки от лидерите, които при победа над Локо (Пд) ще дръпнат с шест пункта на върха.

"Сините" започнаха много активно и бързо взеха добър аванс. Във втората минута Кевин Бру центрира от ляво към задната греда и топката попадна в краката на непокрития Ларсен Туре, но който обаче не успя да преодолее Евгени Александров. Впоследствие Туре овладя отскочилата в дясно топка и беше повален от вратаря на гостите на границата на наказателното поле. От нарушението Владимир Гаджев центрира, Туре засече отблизо, но Александров изби право към Даниел Димов, който от 3-4 метра откри резултата.

В 11-ата минута Левски удвои аванса си след ново статично положение. Гари Родригес изпълни късо корнер от дясно към Гаджев, който центрира към далечната греда и от ъгъла на малкото наказателно поле непокритият Орлин Старокин от въздуха за втори път прати топката в мрежата.

Литекс отвърна пет минути по-късно и можеше да намали. Армандо Ваюши свали с глава около точката на дузпата към Юрген Джазула, който стреля от десетина метра, но Пламен Илиев показа рефлекс и с една ръка отклони топката в напречната греда.

Гостите от Ловеч бяха близо до попадение и в 25-ата минута. След центриране на Страхил Попов от дясно Джордан засече с глава от границата на малкото наказателно поле, но нацели за втори път напречната греда.

Левски направи резултата класически малко след почивката. В 51-ата минута Кевин Брю вкара първия си гол със "синия" екип, след като негов удар от 25 метра се отклони леко от крака на Николай Бодуров и влетя в долния ляв ъгъл на вратата на Александров.

В следващата атака Литекс отново беше близо до гол. Джордан се измъкна в ляво в пеналта и шутира от ъгъла на малкото наказателно поле, но Пламен Илиев изби в крак в корнер.

В 61-ата минута ловчалии заслужено стигнаха до попадение. Резервата Мирослав Манолов изведе в чиста позиция Джордан, който навлезе в наказателното поле и хладнокръвно пусна топката край Пламен Илиев за 1:3. При гола вратарят на Левски се сблъска с нападателя на гостите и трябваше да напусне принудително терена, заменен от Горан Блажевич.

В 72-ата минута Родригес стреля опасно от около 30 метра от фаул под гредата, но Александров изби. От последвалия корнер от дясно отново холандецът центрира ниско към близката греда и Старокин отклони в далечния ъгъл за 4:1.

Минута преди края Левски можеше да стигне и до пети гол. Нуно Пинто центрира добре от дясно и резервата Димитър Макриев засече с глава от 7-8 метра, но топката се отби от страничната греда.