Моментният възход на Левски бе спрян и след три поредни победи записа поражение при гостуването си на Берое. Домакините от Стара Загора спечелиха с 1:0 в среща от 17-ия кръг.

Единственият гол бе дело на Венцислав Христов от дузпа в 30-ата минута.

С успеха Берое прекъсна дългата серия от 21 години, в която нямаше победа срещу „сините” в Стара Загора в мач от първенство, а пък Левски прекъсна серия от пет поредни успеха под Аязмото.

Гостите започнаха по-активно, но и двата отбора така и не успяха да създадат чисти голови положения в началните минути. Гари Родригес от гостите стреля неточно от наказателното поле в осмата минута, а малко по-късно Иван Караджов изби в корнер силен удар на Владимир Гаджев от 25 метра.

Домакините поведоха след половин час игра след дискусионно решение на съдията Георги Димитров. Венцислав Христов падна в наказателното поле след съприкосновение с Даниел Димов. След като само минута по-рано при подобна ситуация реферът прецени да не даде нарушение за Берое и си навлече гнева на футболистите в зелено, този път той прецени, че защитникът на столичани е извършил нарушение и посочи бялата точка. Потърпевшият Христов хладнокръвно реализира дузпата за 1:0.

До почивката Левски беше по-близо до изравняването. В 36-ата минута Гари Родригес беше изведен на границата на наказателното поле, но диагоналният му удар мина на сантиметри от целта. Малко преди края на полувремето Даниел Димов отправи коварен удар от 25 метра към долния десен ъгъл на вратата на Берое, но Караджов с плонж успя да избие с една ръка в корнер.

След почивката играта се развиваше предимно в половината на Берое, но Левски така и не успя да преодолее солидната отбрана на съперника. В 84-ата минута "сините" бяха най-близо до изравняването. Орлин Старокин центрира отляво и след рикошет топката попадна в малкото наказателно поле в краката на непокрития Димитър Макриев, който обаче стреля слабо с левия крак по диагонала и не затрудни Караджов.

С третата поредна домакинска победа Берое се изкачи на 8-о място с 25 точки. Левски остана 5-и с 28 точки.