Левски се върна към неуспехите пред собствена публика на стадион "Георги Аспарухов" и след четири поредни победи (три в първенството и една за Купата), две, от които на "Герена", "сините" направиха равенство 0:0 в столичното дерби с Локомотив (София) от 12-ия кръг на "А" група.

Срещата ще се запомни с отменен гол на Левски в 95-ата минута от съдията Христо Ристосков, който преди време, без да иска, сам си спечели прозвището Чики-рики.

Десният защитник на "сините" Дъстли Мюлдер игра за първи път, след като бе върнат в отбора и след 11 август при друго нулево равенство в София – срещу Берое.

Левски започна по-активно и още в третата минута Димитър Макриев нахлу опасно отляво в наказателното поле и стреля към вратата, но право в ръцете на Валентин Галев. Постепенно играта се пренесе в средата на терена, а положения пред двете врати липсваха. В 29-ата минута домакините бяха по-близо до откриване на резултата. Ларсен Туре центрира отдясно в пеналта и след кратко разбъркване топката попадна в краката на Владимир Гаджев, който шутира от 7-8 метра, но Милан Йованович със самоотвержен шпагат успя да блокира влизащата във вратата топка. Към края на полувремето Левски натисна съперника в неговата половина. Пет минути преди почивката Нуно Пинто центрира отляво, Макриев свали за Гаджев, който елиминира двама играчи на съперника на границата на наказателното поле, но Елтон в последния момент успя да отклони с крак удара от 13-14 метра на капитана на Левски.

"Сините" започнаха активно и след почивката. В 50-ата минута Пинто центрира отлично отляво и непокритият Макриев стреля с глава от 7-8 метра, но край гредата. Малко по-късно Мирослав Иванов проби отляво и от аутлинията центрира към далечната греда, където Даниел Димов скочи най-високо и засече с глава, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Галев. В 69-ата минута Антонио Вутов намери Ларсен Туре на границата на наказателното поле, французинът преодоля Александър Бранеков и от 6-7 метра стреля по диагонала, но Галев изби с крак.

В последните секунди Левски все пак вкара топката във вратата на Локомотив в петата минута от дадените пет допълнително време. Даниел Димов вкара засичайки центриране отдясно, но главният рефер Христо Ристосков спорно отмени попадението заради нарушение на Димитър Макриев срeщу Александър Бранеков и така срещата завърши без голове.

Така в класирането Левски остава на 6-о място в класирането с 19 точки, но може да бъде изместен от тази позиция след края на кръга, тъй като 7-ият Черно море е с пасив от 2 точки, спрямо "сините", но и мач по-малко. Локомотив дели 8-ата позиция с Любимец с по 13 точки.

Състави:

Левски: Блажевич, Мюлдер (52-Пламен Димов), Перес, Милиев, Пинто, Даниел Димов, Гаджев (61-Вутов), Мирослав Иванов (77-Брю), Родригес, Туре, Макриев

Локомотив: Галев, Матютю, Йованович, Бранеков, Елтон (84-Гаров), Трифонов (73 Сота), Махамат, Том (87-Ранджелович), Маркиньос, Гаел Нлундулу, Димитър Илиев