Левски стигна само до 1:1 при гостуването си на Пирин (Гоце Делчев) в мач от 21-ия кръг на "А" група. Така "сините" се доближиха на точка от лидера Лудогорец, който утре гостува на ЦСКА в дербито на кръга.

Възпитаниците на Илиан Илиев разочароваха за пореден път с играта си, а треньорът на тима е все по-близо до изхода на "Герена", след като отборът продължава да не се представя добре.

Реферът Мартин Богдев пък спести червен картон за нападателя на гостите Базил де Карвальо, който настъпи без топка защитника на Пирин Гуцев, което остана скрито от реферите.

Резултатът бе открит малко преди края на първото полувреме - в 40-ата минута Ромен Ели шутира мощно от точката на дузпата, след като вратарят Абдиков бе избил топката от краката на Димов, и "сините" поведоха с 1:0.

През второто полувреме незнайно защо тимът на Илиан Илиев се прибра и започна да пази гола си преднина, което отвори пространства за домакините.

В 81-ата минута Орлин Старокин направи страхотна глупост, след като спъна в гръб Близнаков в наказателното поле и реферът Мартин Богдев отсъди дузпа. От бялата точка Любомир Витанов прати вратаря Пламен Илиев в обратния ъгъл и направи 1:1 за кеф на зрителите на стадиона в Гоце Делчев.

Играчите на Левски се хвърлиха в търсене на дивото, след като изпуснаха питомното и малко преди края Базил де Карвальо настъпи без топка противник в наказателното поле на Пирин, но незнайно защо арбитърът показа жълт картон на бранителя на домакините за симулация.

Пирин (Гоце Делчев) - Левски 1:1
0:1 Ромен Ели (40)
1:1 Любомир Витанов (82-дузпа)

Пирин: Абди Абдиков, Атанас Дреновички, Любомир Гуцев, Атанас Фиданин, Димитър Пиргов, Петър Лазаров (69-Румен Лапантов), Роман Алба (13-Виктор Шишков), Любомир Витанов, Марио Близнаков (90-Георги Петров), Васил Панайотов, Веселин Марчев

Левски: Пламен Илиев, Роман Прохазка, Даниел Димов, Орлин Старокин (86-Гари Родригес), Ромен Ели, Станислав Ангелов (73-Рене Михелич), Кристовао Рамос, Стефан Велев, Жоао Силва, Базил де Карвальо, Милен Василев (55-Илиян Йорданов).

стадион: Градски стадион, Гоце Делчев

главен съдия: Мартин Богдев

жълти картони: Любомир Витанов, Абди Абдиков, Любомир Гуцев (Пирин); Кристовао Рамос и Орлин Старокин (Левски).