Левски постигна така важната победа в борбата за шампионската титла при гостуването си във Враца на местния Ботев. "Сините" спечелиха с 3:1 и така поне за кратко се изкачиха на първото място в класирането, а голямата интрига в първенството остава за следващия 28-и кръг, в който столичният тим ще се изправи в директен спор за лидерската позиция с Лудогорец.

Ботев игра по-добре през първото полувреме и имаше шанс да поведе в резултата и в 34-ата минута Андрей Атанасов реализира като направи добавка след пряк свободен удар на Илия Илиев и така донякъде изкупи вината си след фрапантен пропуск в самото начало в ситуация, в която бе останал сам срещу вратаря Михаил Иванов.

Гостите обаче бързо изравниха и още в ответната атака Базил де Карвальо изравни със силен удар от близко разстояние.

Втората част беше малко по-добра за "сините", но Жоао Силва и Гари Родригес пропуснаха да отбележат голове в две отлични ситуации. Португалецът не успя да стреля, останал сам срещу Христо Митов, докато неговият холандски колега в нападението на Левски стреля на сантиметри до лявата греда на стража на Ботев.

Попадението обаче падна и Левски поведе с 2:1 в 73-ата минута, когато футболист на домакините игра с ръка в собственото наказателно поле и бе отсъдена дузпа. Родригес бе точен от бялата точка и направи 1:2.

Левски стигна и до трети гол, след като Жоао Силва беше точен в добавеното време на мача. Вратарят на Ботев беше излязъл от своята врата за центриране от корнер в атака, но "сините" овладяха топката и контраатакуваха чрез Гари Родригес, който подаде към Жоао Силва и той на празна врата оформи крайния резултат 1:3.

Така Левски в момента е начело в таблицата на „А” група с актив 64 точки. Лудогорец е с 63, но и мач по-малко, като в този кръг разградчани се изправят срещу Славия. В следващия кръг, в събота, на „Герена” обаче се изправят Левски и Лудогорец и по всичко личи, че в този двубой ще се реши и шампионската титла.

Ботев (Враца) пък е точно над зоната на изпадащите, на 12-о място, с преднина от 2 точки пред Локомотив (София).