Левски загуби с 1:2 от лидера във втора руска дивизия Мордовия (Саранск) в първата си контрола в Кипър.

"Сините" пристигнаха в курорта Агиа Напа за втората част от зимната си подготовка и в понеделник изиграха първия си спаринг в Паралимни.

Дебют за софиянци направи новопривлеченият чешки централен защитник Павел Чмовш. Нападателите Валери Божинов и Цветан Генков пък останаха извън групата за мача.

Божинов все още не е подписал договор с клуба, а Генков очаква трансфер в Турция.

Левскарите владееха повече топката през първото полувреме и изпълниха десетина ъглови удара, но това не даде резултат. Руснаците пък разчитаха основно на контраатаки, а след две статични положения стигнаха и до два гола.

В 25-ата минута след центриране от корнер от дясно оставеният непокрит в пеналта Руслан Нахушев с хубав удар по диагонала от левия ъгъл на наказателното поле прати топката в мрежата на Пламен Илиев.

Три минути по-късно Левски пропусна отличен шанс да изравни. Орлин Старокин центрира от ляво и Димитър Макриев беше задържан на границата на малкото наказателно поле при опита си да засече с глава. Главният арбитър отсъди дузпа.

Макриев обаче стреля слабо по тревата от бялата точка към левия ъгъл на вратата на Мордовия и Антон Коченков без затруднения улови.

В 33-ата минута Владимир Гаджев отправи силен удар от 25 метра, но отново Коченков се прояви добре и изби. Пет минути по-късно Мордовия стигна до втори гол. Центриране от фаул от дясно премина през куп от играчи и достигна до непокрития на далечната греда Евгений Луценко, който от 6-7 метра засече по диагонала в мрежата на Илиев.

Три минути преди почивката Ларсен Туре удари без топка Сергей Самодин в половината на руснаците, след което футболистите на двата отбора влязоха в кратка разправия, а Туре и Максим Терентиев от Мордовия получиха червени картони.

Двата отбора обаче доиграха мача в пълни състави, като Туре беше сменен от Антон Огнянов.

След почивката "сините" продължиха да действат по-активно, но рядко стигаха до положения. В 79-ата минута резервата Илия Димитров овладя добре дълъг пас в ляво в наказателното поле и шутира от десетина метра към близкия ъгъл, но топката премина на сантиметри край целта.

Три минути преди края Левски получи втора дузпа след нарушение срещу Борислав Цонев в пеналта, а Станислав Ангелов реализира от бялата точка за крайното 1:2.

Следващата проверка на софиянци в Кипър е на 6 февруари срещу чешкия Телпице.