Локомотив (София) победи Етър с 3:0 в мач от петия кръг на "А" група на връх 51-ия рожден ден на президента Николай Гигов. Това е четвърто поредно поражение за отбора от Велико Търново.

В герой за столичните "железничари" се превърна Даниел Пеев, който реализира и двете попадения, а освен това уцели и гредата. Това се случи в 23-ата минута, когато ударът на Пеев срещна гредата след корнер, изпълнен от Марчо Дафчев.

Десет минути по-късно отново гредата помогна на Етър. Този път късмет пред гола нямаше Георги Христов.

Все пак Локо успя да поведе в 35-ата минута, когато Даниел Пеев отсъди точно отсъдена дузпа, която реферът Георги Игнатов даде за нарушение срещу Димитър Телкийски.

Пеев удвои преднината на столичния тим в 66-ата минута, а четири минути преди края Георги Христов оформи класическия резултат след чудесна контраатака.

Така Локомотив (София) дели 6-то-8-мо място с Литекс и ЦСКА. Етър пък е 12-и с 3 точки.