ЦСКА започна пролетния полусезон със загуба с 0:2 от Литекс. Треньорът на „червените” Миодраг Йешич естествено не бе доволен от мача, но отдаде поражението на две грешки, а не на лоша игра като цяло.

„Неприятен мач и тежка загуба за нас и нашите привърженици при завръщането на "Българска армия". Вкараха ни гол след груба наша грешка с един удар за цялото първо полувреме. Второ полувреме започна по същия начин, още по-голяма наша грешка и втори гол.

Имахме повече положения, а Литекс на 100 процента използва своите шансове. Варела не изкара цялата подготовка затова го смених. Той даде своя максимум и изцеди силите си. Нямаше смисъл да рискуваме да получи някоя контузия. Същото е и с Мишел Платини - дълго време не игра заради контузия и не биваше да рискуваме, защото ни предстоят още мачове”, каза Йешич след мача.