Литекс и Любимец завършиха 0:0 в контролна среща, играна в Ловеч. Пред погледа на собственика на ловешкия клуб Гриша Ганчев и 100 зрители на градския стадион двата тима създадоха малко голови положения.

Още в 8-ата минута гостите, които за пръв път ще играят в елита, можеха да открият резултата, но вратарят на Литекс Евгени Александров спаси удара на изведения на стрелкова позиция Огнянов.

Това беше и единственото по-опасно положение пред двете врати за първото полувреме.

След почивката Златомир Загорчич подмени почти целия си състав, като от титулярите останаха само Берберович, Ванжер и Костадинов. В 57-ата минута трима футболисти на Любимец се озоваха сами срещу Илко Пиргов, но вратарят на Литекс се справи с опасността.

Най-добрата възможност за домакините пропусна Бодуров. В 82-ата минута той стреля с глава след центриране на Ванжер от корнер, но прати топката в аут. Две минути преди края и Кирил Димчев имаше възможност да открие резултата, но стреля слабо с глава. Така нулевото равенство се запази.

Следващата контрола на Литекс е в събота.

Състав на Литекс: Александров, Недялков, Грозев, Попов, Божиков, Берберович, Ванжер, Костадинов, Цветанов, Джордан (Пиргов, Динчев, Бодуров, Ил. Миланов, Алджов, Кр. Малинов, Здравчев, Манолов)