Черно море взе точка от гостуването си на Черноморец с гол в последната минута. Морското дерби, което се игра на стадион "Лазур" в Бургас, завърши при резултат 3:3.

Домакините поведоха още в 8-ата минута, когато Лъчезар Балтанов се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу него, извършено от Александър Емилов.

В средата на първата част обаче Черно море изравни. В 25-ата минута Росен Колев вкара на празна врата след колективна грешка в отбраната на "акулите".

Момчетата на Георги Иванов стигнаха до пълен обрат в 64-ата, когато Кристиан Идалго се разписа отблизо с глава. Само две минути по-късно Арно направи 2:2, останал сам срещу вратаря Китанов.

Головете продължиха. В 68-ата минута Лъчезар Балтанов се разписа за втори път в мача, а в последните секунди Георги Божилов със силен удар донесе точката на тима си.

Така в класирането Черноморец е шести с 34 точки, а Черно море е 12-и с 21 точки.

Логично треньорът на Черноморец Димитър Димитров не бе доволен от изпуснатата победа.

"Съжалявам, че не успяхме да спечелим този мач. Бих казал, че беше спечелен, но грешката, която допуснахме в края, беше фатална. Иначе се получи двуостър мач. Започнахме мача много добре, диктувахме събитията на терена. Жалко, че след контузията на Уатара при нас вече липсваше скоростта, защото той е единственият в нашия отбор, който притежава такава скорост и преливането ставаше по-бавно. Допуснахме и втори гол, който отново стана при груба наша грешка. Бързо се върнахме в мача,
поведохме с 3:2 и точно когато виждахме, че мачът е спечелен, направихме поредна трета грешка и завършихме наравно. Смятам, че нашия отбор заслужаваше повече тази победа", заяви Димитров.