Пирин (Гоце Делчев) и Етър разделиха по точка след равенство 2:2 в мач от 19-ия кръг в "А" група. Домакините губеха в резултата до 52-ата минута, но успяха да обърнат всичко в своя полза. Момчетата на Тенчо Тенев обаче изпуснаха трите точки в последните секунди на срещата, когато позволиха на гостите да изравнят.

Етър изненада пиринци в 21-ата минута, когато защитникът Кай Рисхолт откри резултата след изпълнение на корнер. Домакините пробваха да стигнат до изравняването, но до края на първото полувреме създадоха само две по-опасни ситуации, които не завършиха с гол.

След почивката обаче неврокопчани натиснаха и в 52-ата минута Хазуров направи 1:1 след удар с глава, който бе избит от вратаря на Етър Филипович и последвала добавка. В 60-ата минута Пирин стигна до 2:1 - Дреновички проби отдясно и центрира към Алба, който с глава прониза Филипович за 2:1.

И когато всичко отиваше към победа за Пирин, влезлият като резерва Карлсон изравни в 92-ата минута от положение, при което домакините протестираха за засада.

Така Пирин се изравни на 8-ата позиция със Славия с актив от 23 точки, докато Етър продължава да е в зоната на изпадащите с 15 точки, колкото има и 14-ият Миньор.