Етър постигна втора победа над Монтана в първенството и след победата есента, сега взе успех с 2:1 на стадиона в Сливен.

Полският защитник Славомир Циенцяла донесе трите точки за "виолетовите" с гол две минути преди края на редовното време.

Етър започна доста по-добре този мач и в първите 15 минути успя да стигне до гол. В самото начало Красен Трифонов и Любомир Любенов опитаха изстрели, спасени от вратаря Христо Иванов. В 15-ата минута "виолетовите" стигнаха до гол, дело на Дормушали Саидходжа. Любомир Любенов проби по десния фланг и центрира към Саидходжа, а нападателят от движение откри резултата.

В 22-ата минута Джак Флай стигна до втори гол за Етър, но съдията го отмени от заради засада. В 30-ата минута Монтана създаде единствената си добра атака в първата част, дошла след пробив на Даниел Младенов. Защитата на Етър обаче се справи и изчисти топката.

В началото на второто полувреме Монтана получи сериозен удар, след като Мартин Ковачев получи втори жълт картон за груб фаул и остави съотборниците си десет на терена. Веднага след това пред Етър 1924 пропусна две чисти ситуации, като най-напред Флай не успя да улучи вратата, а след това шут на Саидходжа беше блокиран пред голлинията от бранителя на гостите Личков.

В 74-ата минута обаче гостите стигнаха малко изненадващо до равенството, след като Иван Михов се разписа с глава след центриране на Фарес Брахими от ляво.

Щастието се усмихна за играещия в Сливен отбор две минути преди края на редовното време. Красен Трифонов центрира от ляво от корнер и полският бранител на Етър Славомир Циенцяла я насочи в мрежата.