Етър записа втора поредна победа от началото на пролетния полусезон след изненадващ успех с 1:0 като гост на Черно море в мач от 17-ия кръг в "А" група.

Така "виолетовите" нанесоха втора поредна загуба на варненци, след като тимът бе поет от Георги Иванов-Гонзо.

Единственото и победно попадение за Етър отбеляза влезлият като резерва Мехмед в 77-ата минута с мощен шут отдалеч, който влетя в мрежата - 1:0 за "болярите".

Черно море можеше да стигне поне до равенство, но Георги Илиев нацели гредата от фаул през първото полувреме, а още в началото на втората част вратарят на Етър Ненад Филипович спаси сигурен гол на Идалго.

"Виолетовите" събра актив от 14 точки и изпревари Локомотив (София) и Монтана и вече заема 14-а позиция във временното класиране.

Черно море - Етър 0:1
0:1 Мехмед (77)

Черно море: Китанов, Емилов, Александров, Колев, Комел, Божилов (78-Колев), Бергонси (67-Паломино), Илиев, Идалго, Манолов, Райков

Етър: Филипович, Жоузеф, Хримович (51-Ришолт), Кастелана, Протасевич, Илмаз (74-Мехмет), Махамат, Фей (67-Шайстех), Любенов, Трифонов, Саидходжа