Черноморец записа четвърти пореден мач без загуба и дори спечели при гостуването си на борещия се за оцеляване Ботев (Враца) с 2:0 в среща от 23-тия кръг на "А" група.

Головете за бургазлии паднаха в края на двете полувремена. Черноморец изигра по-силно първо полувреме. Още в 18-ата минута обаче се наложи Димитър Димитров да прави принудителна смяна, като на мястото на Арно влезе Преслав Йорданов. В добавеното време на първата част именно Йорданов откри резултата след добавка при изпълнение на ъглов удар. При центрирането Митов спаси, но при добавката не успя да направи нищо.

През второто полувреме домакините се представиха по-добре, но не успяха да стигнат до гол. В 75-ата минута резервата Андрей Атанасов падна в наказателното поле, но съдията Владимир Вълков му показа жълт картон за симулация.В 82-та минута при една контраката играчите на Черноморец вкараха втори гол. Балджийски центрира и резервата Гаел Нлундулунаправи 2:0. В добавеното време от Ботев имаха претенции за дузпа на Пехливанов срещу Атанасов, но такава не бе отсъдена.

В класирането Черноморец е непоклатим на 6-ото място с 37 точки, 6 по-малко от 5-ия Литекс и 5 повече от следващия Локомотив (Пловдив). Ботев (Враца) е на 11-а позиция с 21 точки, с 1 над зоната на изпадащите.