Черноморец постигна и обрат и стигна до успех с 2:1 в домакинството си на Ботев (Враца) от 8-ия кръг на "А" група.

За бургазлии това бе втори успех, който изкачи отбора до 9-а позиция. Бургазлии вече имат 9 точки, но със същия актив са още 3 тима – Локомотив (София), Пирин (Гоце Делчев) и Черно море. Ботев пък остава на 14-о място с 6 точки.

Резултатът в мача бе открит в 20-ата минута, когато Георги Терзиев се опита да пресече центриране и си вкара автогол, с който гостите от Враца поведоха. Само 7 минути по-късно Венцислав Христов обаче изравни. Победният гол за бургазлии падна през второто полувреме, в 61-ата минута, когато Христов пусна хубав извеждащ пас и Уатара сам срещу вратаря вкара за 2:1.