Черноморец стигна до първа победа в пролетния дял на първенството, след като се наложи с 1:0 над Монтана в домакинския си мач от 20-ия кръг на "А" група.

"Акулите" реализираха първи до гол в сравнително равностойния мач в Бургас, след като 29-та минута на мача точен беше Яни Пехливанов. Младият футболист на домакините стигна до топката след центриране на Ванчо Траянов, което беше отклонено от Цветомир Цонков, като за него остана единствено да я добави в мрежата на Христо Иванов 1:0, което след това се оказа и крайният резултат.

Домакините бяха по-добрият тим на терена през второто полувреме, но можеха и да допуснат гол, ако Даниел Младенов се беше възползвал от двете положения, създадени пред него.

Победата беше първа за Черноморец през пролетта, благодарение на което отборът на Димитър Димитров се откъсна на четири точки от Славия в борбата за седмото място в шампионата. Монтана пък остава на дъното в класирането с актив от 13 точки.