Черноморец победи Етър с 2:0 и записа петата си поредна победа в "А" група. И двата гола за "акулите" в двубоя от 12-ия кръг на шампионата, реализира Венцислав Христов през първата част.

Той откри резултата в 11-ата минута след страхотен спринт и грешка в отбраната на гостите. Последваха няколко атаки на Етър, но пропуски направиха Николай Петров, Четин Садула и Красен Трифонов. Вместо да вкара обаче, тимът от Велико Търново получи гол във вратата си.

В 42-ата минута Уатара подаде към Христов, който от около 10 метра направи резултата 2:0.

В 59-ата минута Етър остана с човек по-малко на терена, след като влезлият като резерва Тихомир Трифонов получи директен червен картон след едва 14 минути на терена.

В 81-ата минута пък Черноморец пропусна великолепна възможност да направи резултата класически, след като Уатара уцели гредата.

Така в класирането Етър е 15-и със 7 точки, а Черноморец заема пета позиция с 21 точки.