Черноморец (Бургас) спечели домакинството си срещу Славия с 2:0 на своя стадион "Лазур" в мач от 14-ия кръг на "А" група.

Юсуф Уатара в 34-ата минута откри за 1:0, а Лъчезар Балтанов в 48-ата минута оформи победата за отбора на Димитър Димитров.

Бургазлии започнаха по-активно срещата и в първите 20 минути създадоха три добри възможности за гол. В две от тях беше замесен Исуф Уатара, който в 7-ата минута излезе сам срещу Георги Петков, но не успя да го преодолее.

В 19-ата минута след пас на Жереми Фо-Поре към Паланков топката стигна до Уатара, чийто удар от 10 метра обаче излезе в аут.

В тези минути гостите от Славия отговориха с един далечен удар на капитана си Здравко Лазаров, но Стоян Колев спаси. Яник Боли беше следващият, който пропусна добра възможност.

В 34-ата минута комбинацията между Жереми Фо-Поре и Уатара завърши успешно. Нападателят от Буркина Фасо не остави шанс на ветерана Петков с удар по земята.

Картината на терена не се промени много след почивката, а още 4-ата минута Лъчезар Балтанов удвои. При поредното меле пред Петков топката беше изчистена след удар на Уатара, но Балтанов при добавката я прати в мрежата.

Минута по-късно Жереми Фо-Поре можеше да реализира трети гол, но този път Петков отби. След 70-ата минута гостите се посъбудиха и пробваха да пренесат събитията в половината на Черноморец.

Техните нападатели оБаче тотално разочароваха, тъй като в нито един момент не застрашиха реално Колев. Черноморец записа осма победа в първенството, като седем от тях са поредни.

С този успех "акулите" се изкачиха на 4-то място в класирането с 27 точки, 1 по-малко от 3-ия ЦСКА. Славия остава в седми пореден мач без успех и заема 9-то място с 16 точки.