Черноморец разгроми Нефтохимик с 4:0 в бургаското дерби на 29-ия кръг в "А" група. Милчо Ангелов вкара два пъти за "акулите", по едно попадение добавиха Симеон Райков и Жереми Манзоро.

"Сините" имаха пълно превъзходство в мача и можеха да стигнат до по-сериозна победа, а една възможност за това пропусна Лъчезар Балтанов, изпуснал дузпа.

Това беше 13-ото бургаско дерби на ниво "А" група, но балансът в него е в полза на Нефтохимик. Това е трета победа за Черноморец, три мача са завършили наравно, а 7 победи имат "зелените".

Първата възможност за гол беше в 9-ата минута, а Карлос Фонсека пропусна за Черноморец. Той получи подаване от дълбочина от Франсиско Гомеш, излезе на добра позиция по диагонала и стреля в аут, докато в същото време сам на празна врата чакаше Симеон Райков.

В 12-ата минута Чико пък центрира на Райков, който на задна греда не насочи топката. В 18-ата минута Лъчезар Балтанов пропусна нова възможност, след като ударът му с глава не намери вратата, а преди това Георги Петков от гостите увисна при центриране от дясно.

Все пак логичното се случи и в 20-ата минута Симеон Райков наказа грешка при изнасянето на топката от защитата на Нефтохимик. Той овладя топката около дъгата и с фалцов удар по диагонала прати топката в мрежата на Костадин Георгиев.

В 30-ата минута Черноморец вкара втори гол, като негов автор беше Милчо Ангелов. 19-годишният нападател с плонж с глава засече центриране на Ванчо Траянов от ляво, като македонският капитан на акулите пресе топката при изнасяне от Нефтохимик.

Черноморец можеше да стигне до трети и успокоителен гол в началото на второто полувреме, но Лъчезар Балтанов подходи много несериозно и пропусна дузпа. Тя беше спечелена от Симеон Райков, който влезе на скорост от ляво и беше задържан и съборен от Жеков.

В 59-ата минута най-добрият на терена Милчо Ангелов покачи резултата на 3:0. Той получи чудесно центриране по земята от Фонсека и от малкото наказателно поле не сгреши.

В 71-ата минута Любомир Божинов от фаул създаде първата сериозна опасност за вратаря на "акулите" Живкович. Топката обаче излезе близо до гредата в аут. Три минути по-късно Коста Янев от границата на наказателното поле стреля по земя, но вратарят на Черноморец сигурно улови.

В 83-ата минута Черноморец нанесе нов удар- 4:0 след гол на Жереми Манзоро. Юри Иванов от Нефтохимик загуби топката от Манзоро, тя отиде в Лъчезар Балтанов, който с шпагат му я върна. Френската резерва финтира Станислав Жеков и с мощен шут я прати под гредата.