Черно море победи Нефтохимик с 1:0 в мач от 8-ия кръг на "А" група, който се игра на стадион "Димитър Бурков" в Търговище поради наложено наказание на Нефтохимик лишаване от домакинство.

В 10-ата минута нападателят на символичните домакини Васил Калоянов опита ефектен удар и удари гредата на вратата, пазена от Георги Китанов.

В 28-ата минута бе най-интересната и доста спорна ситуация през първото полувреме – след акция на Симеон Райков защитникът на бургазлии Ангел Йошев игра с ръка в наказателното поле, но главният съдия Никола Попов прецени, че няма умисъл и продължи играта. Това предизвика бурна реакция на треньора на варненци Георги Иванов по адрес на съдиите. В самия край на първото полувреме Райков стреля опасно от около 25 метра, но вратарят Караманов, макар и трудно, успя да отбие удара.

Единственото и победно попадение за Черно море падна след почивката, в 78-ата минута, когато Георги Божилов напредна и стреля, вратарят Евгени Караманов се хвърли, топката се отби от него и в настъпилото разбъркване най-съобразителен бе Даниел Младенов, който реализира.

В 85-ата минута Ангел Йошев фаулира Даниел Младенов в наказателното поле, главният съдия Никола Попов показа втори жълт и съответно червен картон на Ангел Йошев и отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът на черноморци Георги Илиев, но Евгени Караманов спаси удара от бялата точка.