Черно море победи гостуващия Миньор (Перник) с 2:0 в мач от 14-ия междинен кръг на "А" група. Капитанът на домакините Георги Илиев бе почетен преди двубоя за своя мач номер 300 в българския елит.

Варненският тим стигна трудно до успеха, след като успя да открие резултата след близо час игра.

През първото полувреме най-чистото положение бе пропуснато от нападателя на домакините Мирослав Манолов, а до други опасности пред двете врати не се стигна.

В 57-ата минута Дончо Атанасов вкара важния първи гол за Чернхо море, след асистенция на Манолов. В 72-ата минута домакините стигнаха до второ попадение чрез резервата Бергоси, който засече центриране от фаул на Атанасов.

С тази победа Черно море се отдалечи от зоната на изпадащите, докато Миньор записа 9 загуба в първенството и заема предпоследно място.