Черно море победи Литекс с минималното 1:0 и спечели много важни три точки в борбата си за оставане в „А” група.

Домакините бяха по-активният отбор през първата част и логично първи достигнаха до голова ситуация. В 7-ата минута Симеон Райков стреля опасно от над 25 метра, но право в ръцете на вратаря Илко Пиргов. В 23-ата минута При центриране Мирослав Манолов отклони топката към Кристиан Идалго, който стреля с глава, но топката се отби в напречната греда.

В 29-ата минута отново Симеон Райков стреля много опасно от 30-ина метра, но вратарят Илко Пиргов показа отличен рефлекс и улови топката. Домакините стигнаха до попадение н 44-ата минута. Кристиан Идалго стреля от десетина метра, топката се отби в гредата, а притичалият Георги Илиев вкара за 1:0.

Гостите отправиха първия си точен удар в срещата в 48-ата минута, когато Момчил Цветанов стреля от 30-ина метра от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на вратаря Георги Китанов. В 68-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си, но вратарят на гостите Илко Пиргов успя да спаси удара на Брюс Инканго.

В 72-ата минута Симеон Райков стреля много опасно от пряк свободен удар от над 30 метра, вратарят на Литекс Илко Пиргов изпусна топката, но защитник на гостите успя да изчисти топката. В 76-ата минута Армандо Ваюши бе близо до изравняване на резултата, след като стреля опасно от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри над вратата. В 84-та минута отново Армандо Ваюши стреля опасно към вратата на Черно море.